Подпалов Юрій Львович
- Досвідчений програміст, викладач математики та інформатики. Мови, на яких я програмував: Algol, Fortran, Pascal, Delphi, Java, C,C++,C#, VBA, JavaScript, PHP. Майже всі мови викладав студентам механіко-математичного факультету.
- Я популяризую математику і програмування при кожному зручному випадку, написав книги і статті по популяризації дискретної математики, Excel і VBA. Я вважаю, що першою мовою програмування повинен бути VBA, тому що буквально з перших занять можна створювати значущі, "круті" програми з графікою та анімацією і завдяки цьому бути мотивованим до вивчення різних мовних абстракцій (цикл, підпрограма, об’єкт, ...) Завдяки цьому полегшується вивчання інших, значно складніших мов.
Наукові інтереси:
- У1986 р. вирішив задачу про мінімальне число перестановок дисків в задачі «Ханойської вежі» з довільним числом стрижнів. Ця задача розглядається практично в усіх підручниках з дискретної математики сотнях публікацій але з рішенням лише для треох стрижнів. Було розроблено рекурсивний алгоритм та створена відповідна програма мовою VBA (Excel). Результати з доведенням представлені в університетському науковому збірнику (2004 р.) і представлені на міжнародній конференції (2013 р.). Щоб довести відповідні формули використовувався метод математичної індукції за двома параметрами - зовні – індукція за кількістю стрижнів, всередині – за кількістю дисків (аналог циклу в циклі).
- У 2006 р був розроблен ітеративні алгоритми та написав програми (Excel, VBA, Delphi, C#) для побудови трикутника за заданими сторонами, ікосаедрів та октаедрів загального типу за допомогою «тільки лінійки», тобто при обчисленні координат вершин багатогранника в просторі не використовуються тригонометричні формули та не розв'язуються системи рівнянь. Алгоритми описані в університетському науковому збірнику, який був представлений на науковій конференції. У дипломній роботі Хиргій П.М. (2009) описані ітераційний алгоритм і програма побудови куба в чотиривимірному просторі з використанням ціх же ідей.
- У 2024 р. на конференції присвяченої А.В. Погорелову була запропонована нова методика викладання теореми Байєса. Ця теорема розглядається практично в кожному підручнику з теорії ймовірності і викликає труднощі з розумінням у студентів.
Хобі:
- Люблю і часто слухаю мелодійну музику, романси. Цікавлюсь шрифтами, книжковою графікою. Люблю читати книги про творчість та історію математики.